Hyppää sisältöön

Tervetuloa rippikouluun 2021!

Kaksi tyttöä järven rannassa. Kuva on linkki Ilmoittaudu rippikouluun -sivulle. Kuvassa teksti Ilmoittaudu.Viisi tyttöä leirinuotion äärellä. Kuva on linkki Mikä on rippikoulu -aiheiselle sivulle. Kuvassa teksti Mikä on rippikoulu?

Rippikoululaisia ryhmätöissä. Kuva on linkki Usein kysyttyjä kysymyksiä -sivulle. Kuvassa teksti Usein kysyttyä.Pojat uimalaiturilla.Kuva on linkki Rippikoulut muualla -sivulle. Kuvassa teksti Rippikoulut muualla.

Nuorten ryhmä sillalla. Kuva on linkki Maksut-sivulle. Kuvassa teksti Maksut.Rippikoululaisryhmä kannattelee vesiastiaa jaloilla. Kuva on linkki Erityistä tukea -sivulle. Kuvassa teksti Maksut.

Hvittorpin Villa. Kuva on linkki Leiripaikat-sivulle. Kuvassa teksti Leiripaikat.Rippikoululaiset pelaavat koripalloa. Kuva on linkki Other languages- sivulle. Link to the page Other languages.

 

 

 

Seurakuntien rippikouluvastaavien yhteystiedot

Espoon seurakuntayhtymä
Pappi, kasvatuksen asiantuntija: 
Johanna Hirsto 050 340 2908 
johanna.hirsto@evl.fi

Espoon tuomiokirkkoseurakunta 
Nuorisotyönohjaaja, rippikoulutyö: 
Pentti Airaksinen 040 531 1013 
pentti.airaksinen@evl.fi 
 
Espoonlahden seurakunta 
Rippikoulupappi: 
Olli-Pekka Ylisuutari 050 358 0956 
olli-pekka.ylisuutari@evl.fi 
 
Rippikoulutyön sihteeri: 
Maija Aapakari 050 523 4121 
maija.aapakari@evl.fi 
 
Leppävaaran seurakunta 
Rippikoulupappi:  
Hanni Raiskio 040 563 2322 
hanni.raiskio@evl.fi 

Nuorisotyönohjaaja, rippikoulutyö:  
Mio Korhonen 050 438 0207
mio.korhonen@evl.fi

Olarin seurakunta
Rippikoulutyön sihteeri: 
Päivi Korppi 050 516 6423

Rippikoulupappi: 
Antti Malinen 041 539 8778 
riparit.olarinseurakunta@evl.fi 

Tapiolan seurakunta 
Rippikoulupappi: 
Karin Airaksinen 050 465 8033 
karin.airaksinen@evl.fi 
 
Esbo svenska församling 
Konfirmandprästen: 
Brita Ahlbeck 040 546 5194 
brita.ahlbeck@evl.fi 
 
Ledande ungdomsarbetsledare: 
Johanna Terho 
johanna.terho@evl.fi 

// ]]>