Hyppää sisältöön

Tervetuloa rippikouluun!

 

Pojat uimalaiturilla.Kuva on linkki Rippikoulut muualla -sivulle. Kuvassa teksti Rippikoulut muualla.

Nuorten ryhmä sillalla. Kuva on linkki Maksut-sivulle. Kuvassa teksti Maksut.Rippikoululaisryhmä kannattelee vesiastiaa jaloilla. Kuva on linkki Erityistä tukea -sivulle. Kuvassa teksti Maksut.

Hvittorpin Villa. Kuva on linkki Leiripaikat-sivulle. Kuvassa teksti Leiripaikat.Rippikoululaiset pelaavat koripalloa. Kuva on linkki Other languages- sivulle. Link to the page Other languages.

 

Seurakuntien rippikouluvastaavien yhteystiedot

Espoon seurakuntayhtymä
Pappi, vs. kasvatuksen asiantuntija: 
Erika Kallio 040 547 1864
erika.kallio@evl.fi

Espoon tuomiokirkkoseurakunta 
Nuorisotyönohjaaja, rippikoulutyö: 
Pentti Airaksinen 040 531 1013 
pentti.airaksinen@evl.fi 

rippikoulupappi:
Miia Pekkarinen 0504715417
miia.pekkarinen@evl.fi
 
Espoonlahden seurakunta 
Rippikoulupappi: 
Olli-Pekka Ylisuutari 050 358 0956 
olli-pekka.ylisuutari@evl.fi 
 
Rippikoulutyön sihteeri: 
Maija Aapakari 050 523 4121 
maija.aapakari@evl.fi 
 
Leppävaaran seurakunta 
Nuorisotyönohjaaja, rippikoulutyö:  
Mio Mokki 050 438 0207
mio.mokki@evl.fi

Rippikoulupappi:  
Emilia Kallioniemi 0405632322
emilia.kallioniemi@evl.fi 

Olarin seurakunta
Rippikoulutyön sihteeri: 
Päivi Korppi 050 516 6423

Rippikoulupappi: 
Antti Malinen 041 539 8778 
riparit.olarinseurakunta@evl.fi 

Tapiolan seurakunta 
Rippikoulupappi: 
Karin Airaksinen 050 465 8033 
karin.airaksinen@evl.fi 
 
Esbo svenska församling 
Konfirmandprästen: 
Johan Kanckos 040 513 0827
johan.kanckos@evl.fi 
 
Ledande ungdomsarbetsledare: 
Johanna Terho 
johanna.terho@evl.fi 

// ]]>