Evästeet
EvästeetLinkki avautuu uudessa välilehdessä
Valinta alkaa vuodenvaihteen jälkeen, lisää ohjeistuksia tulee Whatsapp ryhmissä ensin ja linkki täällä sen jälkeen. Pienenä vaatimuksena, kun haet isoseksi tai appariksi, että olisit joko nyt mukana ROT:ssa tai olet suorittanut ROT:in. Lisätietoa voit kysyä Jesseltä
Isoshaku ja apparihaku toteutuvat tästä päivästä kevään ajan jälkihakuna. Appareita tarvitaan vielä muutamalle leirille.
Lastenleirit ja perhekahvila isoset löytyvät alhaalta.
Solvalla 1
Lilja Fonsell
Emily Mattila
Venla Hesso
Maiju Jokela
Lassi Multamäki
Oskari Uotila
Max Turtiainen
Apparit:
Kisakallio
Aaro Ala-Hemmilä
Julius Ahola
Jenna Koskela
Veera Hokkanen
Piitu Valkonen
Venna Vartio
Luka Pohjala
Apparit:
Lintsi L.
Tuuli M.
Velskola 1
Elin Ding
Jonas Oikonomides
Katariina Leino
Selja Kaukoniemi
Sanni Widenius
Apparit:
Akseli P.
Sini S.
Anjala 1
Marishel Kiviaho
Emilia Timonen
Vellamo Rovasalo
Tiu Kauramäki
Eemeli Hänninen
Tiia Tuomisaari
Emilia Kleemola
Apparit:
Ilo V.
Aki O.
Anjala 2
Olivia Karelo
Lotta Askola
Nooa Jounila
Joel Tamminen
Aino Ranta
Veera Laitela
Eveliina Myyryläinen
Apparit:
Eeli P.
Solvalla 2
Enni Puska
Nooa Huhtala
Senja Vallivirta
Emma-Leena Kuha
Tiia Sinikallio
Sara Kaukanen
Ilja Druey
Apparit:
Lotta T.
Lintsi L.
Hvittorp
Anna Kärkkäinen
Eeva Tuomisaari
Maya Hamilton
Elina Uusitalo
Teemu Tammivuori
Sani Siltala
Alisa Ristolainen
Lotta Timonen
Ida Somervalli
Apparit:
Ilo V.
Olli R.
Pyry P.
Velskola 2
(tulossa täydennystä)
Ida Somervalli
Lotta Askola
Elias Hokkanen
Vendla Hölttä
Apparit
Sini S.
Heidi T.
Pitkäjärvi
Siiri Piironen
Elli Väisälä
Maija Craig
Maria Lahti
Aava Mannila
Nnenna Nwaukwa
Apparit
Akseli P.
Tuuli M.
Velskola 3
Jenna Juppala
Pihla Sivonen
Meribel Köiv
Nermine Heib
Noora Suikkari
Eemeli Häkki
Apparit
Melina K.
Aada B.
Kaupunkiripari
Niko Hannukka
Emma-Leena Kuha
Eveliina Myyryläinen
Enni Puska
Apparit
Heidi T.
Ilo V.
Lastenleiri 3-6.6
Emma-Leena Kuha
Tiia Sinikallio
Lotta Askola
Tiu Kauramäki
Senja Vallivirta
Kirkon perhekahvila 3-21.6
Koko ajan:
3-21.6 Niko Hannukka
3.-21.6 Maria Lahti 5-9.6 väli soviteltava
Alkuosan:
3.-7.6 Marishel Kiviaho
3.-12.6 Sara Kaukonen
Loppuosan:
13.-21.6 Emily Mattila
Uutun koululaisten kesäkerho 3.-21.6
Koko ajan:
3.-21.6. Ana Preoteasa
Alkuosan:
3.-7.6 Emilia Kleemola
3.-12.6 Enni Puska
3.-14.6 Alisa Ristolainen
Loppuosan:
13.-21.6 Lilja Fonsell
Apuohjaajakoulutus tapahtuu seuraavina päivinä:
23.3 klo 14-17 Nuorisotila Siipi
6.4 klo 14-17 Nuorisotila Siipi
20.4 klo 14-17 Nuorisotila Siipi
3.5-5.5 Leirille lähtevien leiri
18.5 klo 14-17 Nuorisotila Siipi (kertaava kerta, kouluttajat kertovat lisää)
mahdollinen sijainen, aloittaa myöhemmin keväällä 2024
Vastuualueet: alakouluikäiset, partio
Vastuualue: alakouluikäiset, koulutyö
Vastuualue: rippikoulutyö
EvästeetLinkki avautuu uudessa välilehdessä